Ürünlerimiz

Bazalt Bordür

Ürünlerimiz

Bazalt Bordür

Granit küp taş,küp taş, Granit küptaş ustası ,Granit küptaş imalatı ,Granit küptaş uygulaması, Granit küptaş , Granit bordür ,Granit oluk Granit küp taş, Bergama küp taş, Granit küptaş ustası, Granit küptaş imalatı, Granit küptaş uygulaması, Granit küptaş, Granit bordür, Granit oluk
Volkanik kaya kütlelerinden biri volkanik faliyetler sonucunda oluşan kaya parçalarından Gabro adı verilen bir taş gurubunun değerli bir taşıdır.
Yanardağ lav püskürmelerinden oluşur. Bazalt Taşları siyah renktedir. Bazalt taşları kesilerek Bordür haline getirilesi ile bazalt bordür olarak kullanılır. Bazalt bordür taşının içerisinde demir, sülfat, magnezyum ve olivin bulunur. Tüm bu maddeler de taşın dayanıklılığını artırmaktadır

Doğu Anadolu’da ve Ülkemizin bir çok yerinde fazlaca bulunan bu taş en fazla dekoratif amaçlarla kullanılır. İstenildiği boyutta kesilip şekillendirile bildiği için de dekorasyon işlerinde ortaya şahane görüntüler çıkmasını sağlar.

Bu taşlar özellikle duvarların ve yerlerin döşenmesinde sıklıkla başvurulan Bazalt bordür taşlardır. Taşın normalde bazalt kayaçlarından herhangi bir farkı bulunmamaktadır.

Türkiye bazalt madeni rezervi ve bazalt ürünü olan bordür rezervi bakımından dünyada önde gelen ülkelerindendir. Dünyadaki bir çok ülkelere bazalt ve bazalt bordür ihracatında birinci sıradadır. Dünyadaki bir çok ülkede bazalt kalitesi bakımından Türkiye’yi tercih etmektedir.

Geniş bilgi için pazarlama
departmanımızdan bilgi talep ediniz.

Geniş bilgi için pazarlama
departmanımızdan bilgi talep ediniz.